Czytamy bo lubimy

ODSŁUCHAJ

Kaja Kowalewska czyta "Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości"

Opublikowano dn. 15.01.2021
Autor: BIBLIOTEKA OPOCZNO

Kaja Kowalewska czyta "Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości"

"...w tym pokoju nic nie było na zawsze, poza snem..." Kaja Kowalewska
 
Gościem odcinka jest Kaja Kowalewska
Na swoim fanpage na Facebooku pisze o sobie 
 
"jestem tym
czym mnie czyni poezja
i proza (życia)"
 
Obecnie pracuje jako recenzent filmowy i dziennikarz internetowy, poza tym publikuje na blogu i prowadzi własny fanpage na Facebooku. Słowa i gitara to jej dwie największe pasje. Uważa, że poezja powinna budzić emocje, poruszać czytelnika i zmuszać do refleksji. Korzysta zarówno z wyszukanej formy poetyckiej, jak
i z języka „ulicy”, który jest bliski współczesnemu czytelnikowi. Autorka Chaos i inne piętra
 
Dziś w "Czytamy bo lubimy" czyta swoją książkę "Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości" Chaos Artistic Laboratories
„Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości” to metafizyczna powieść o lękach, w której ogromną rolę odgrywają e-maile i załączniki. To one bowiem potrafią wywrócić świat do góry nogami, przyprawić o zawrót głowy i zrzucić na samo dno rozpaczy. Przekonała się o tym Lea, główna bohaterka powieści. Kobieta ma 30 lat, jest fotografem. Za pomocą dziwacznych zdjęć wyraża swoje fobie. W ten sposób próbuje dźwignąć spory bagaż życiowych doświadczeń. Często jednak upada, przygniatana przez traumę i ból wspomnień. Przeszłość kładzie się piętnem na jej teraźniejszości.
Los nigdy nie rozpieszczał bohaterki. Lea w dzieciństwie snuła się po pijackich podwórkach, ukrywała pod schodami, później przeżyła wielką, niespełnioną miłość. Dziś zagubiona i samotna kobieta znajduje w sieci Echo Serca. Korespondencja z Echem wciąga ją bez granic i zaczyna dodawać skrzydeł. W każdym pięknie tkwi jednak cierń. Goryczy. Bo nic nie jest tak słodkie, jakby się mogło wydawać. Z pozoru prosta droga może okazać się zawiłym szlakiem, a przesłodzona kawa może powodować mdłości.
Miłość, muzyka, poezja, medycyna, wódka, trauma, plątanina emocji, labirynt metafizyczny, po którym błądzi dusza, obłęd, opium i schiza - to właśnie Play listy.
Włącz listy… i pozwól się porwać tej niezwykłej opowieści. Opowieści, która podrażni wszystkie zakamarki twojej duszy.
Za udostepnienie pięknej scenerii do nagrania wstępu dziękujemy Wilcza kawiarenka ceramiczna
Źródło: lubimyczytać.pl
 
 
Liczba wyświetleń: 2000

Powrót
Kalendarz