Aktualności

ODSŁUCHAJ

Spotkanie autorskie w bibliotece

Opublikowano dn. 25.03.2019
Autor: BIBLIOTEKA OPOCZNO

23 marca 2019 roku znakomity trener Andrzej Strejlau oraz publicysta Jerzy Chromik spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opocznie z fanami piłki nożnej i dobrej literatury. Motywem przewodnim spotkania była książka J. Chromika „On, Strejlau”.

Andrzej Strejlau to wielki znawca i pasjonat futbolu, były selekcjoner polskiej reprezentacji, ceniony komentator i ekspert w wielu stacjach telewizyjnych. Podczas wizyty w sposób niezwykle ciekawy i ze swadą opowiadał o futbolu i swoim życiu. Widzowie byli zachwyceni jego fachowością, serdecznością i ogromną kulturą osobistą. Podczas spotkania trener wracał wspomnieniami między innymi do swojej przygody z chińskim Shanghai Shenhua. Był bowiem pierwszym polskim trenerem w Chinach. Mówił również o rozłąkach z rodziną i podkreślał swój wielki podziw dla żony, na której barkach spoczywał cały dom.

Bardzo dziękujemy za spotkanie, które było okazją do poznania tajników pracy trenera, okoliczności powstania niezwykłej książki oraz spotkania dwóch niezwykłych postaci.

Liczba wyświetleń: 899

Powrót
Kalendarz