II Konkurs Recytatorski „Poezja lokalnych twórców”

Opublikowano dn. 22.03.2019

„Ponad wszystkie wasze uroki, Ty! Poezjo, i ty Wymowo, Jeden – wiecznie będzie wysoki: Odpowiednie dać rzeczy – słowo!” Cyprian Kamil Norwid

21 marca to Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie oraz Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim – Filia w Opocznie już po raz drugi zorganizowały Konkurs recytatorski „Poezja lokalnych twórców”. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili zastępca Burmistrza Opoczna Tomasz Łuczkowski, dyrektor Muzeum Regionalnego Adam Grabowski, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie Zdzisław Miękus, członkowie OKL „Nad Wąglanką” oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Wiersze twórców z naszego regionu zainspirowały 54 uczestników  do występów artystycznych, a jury w składzie Karolina Kalinowska – kierownik Filii w Opocznie, Jerzy Misiurski – dyrektor MBP w Opocznie oraz Wiktor Biernacki – prezes OKL „Nad Wąglanką ” wyłoniło zwycięzców poszczególnych kategorii.

W kategorii szkoły podstawowe (kl. 0-III), w której wzięło udział 13 uczestników, jury przyznało:

• I miejsce – Lena Januszewska (Zespół Szkół Prywatnych w  Opocznie)
  • II miejsce – Julia Tworek (Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Opocznie)
  • III miejsce – Aleksandra Poddębniak (Zespół Szkół Prywatnych w  Opocznie)

W kategorii szkoły podstawowe (kl. IV-VIII) oraz gimnazjum , w której wzięło udział 33 uczestników, jury przyznało:

• I miejsce – Zuzanna Wiktorowicz (Szkoła Podstawowa w Ogonowicach)
  • II miejsce – Patrycja Kata (Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieniu)
  • III miejsce – Adrianna Poddębniak (Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Opocznie)

wyróżnienia:

• Jagoda Kmita (Gimnazjum ZSS nr 1 w Opocznie)
  • Milena Kmita (Szkoła Podstawowa w Libiszowie)

W kategorii szkoły ponadpodstawowe, w której udział wzięło 8 osób jury przyznało:

• I miejsce – Marina Pukas (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie)
  • II miejsce – Anna Pankiewicz (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie)
  • III miejsce – Kacper Lasota (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe za udział w konkursie, zwycięzcy zostali nagrodzeni tabletami. Nagrody ufundowali Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie oraz Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim – Filia w Opocznie, a także sponsorzy: AGRO-Wikt, PGK Opoczno, Oknonet – Michał Kowalski i Marcin Nowakowski oraz Art – Kom Opoczno. Patronat medialnymi konkursu byli TOP Tygodnik Opoczyński oraz Radio Plus Radom.