Wizyta przedszkolaków w bibliotece była pełna radości, ciekawości i nowych doświadczeń. Dzieci po raz pierwszy miały okazję bliżej poznać to wyjątkowe miejsce, w którym mieszkają książki. Już od progu z zainteresowaniem rozglądały się wokół, słuchając opowieści bibliotekarek Agnieszki Goworek i Beaty Róg o tym, jak należy dbać o książki i jak się z nich korzysta.
Największe emocje wzbudziły jednak książki-zabawki. Przedszkolaki z zachwytem oglądały kolorowe publikacje z ruchomymi elementami, okienkami do otwierania oraz różnorodnymi fakturami. Mogły dotykać, przesuwać, odkrywać ukryte obrazki i słuchać krótkich opowieści. Dzięki temu przekonały się, że książka to nie tylko tekst, ale także świetna forma zabawy.
Podczas wizyty dzieci wysłuchały również krótkiego czytania, a następnie same mogły wybrać książeczki, które najbardziej je zainteresowały. Chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i opowiadały, co najbardziej im się podobało.
To spotkanie było nie tylko okazją do poznania biblioteki, ale także pierwszym krokiem w rozwijaniu miłości do książek.