Misie i Kocurki w bibliotece

Opublikowano dn. 12.09.2024
Autor: Agnieszka Goworek

11 września 2024 r. w 130 rocznicę urodzin autorki książek dla dzieci, Marii Kownackiej, dwie najstarsze grupy z Przedszkola Nr 5 w Opocznie - Misie i Kocurki wybrały się ze swoimi Paniami do Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie.

Jak zawsze serdecznie przywitały je Pani Beata Róg, mama Zuzi oraz Pani Agnieszka Goworek. Spotkanie związane było z realizacją projektu edukacyjnego "Plastuś wesoły zaprowadzi nas do szkoły". Bibliotekarki zapoznały dzieci z postacią głównego bohatera książki autorstwa Marii Kownackiej "Plastusiowy pamiętnik"

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Starszaki miały również okazję dowiedzieć się, na czym polega praca bibliotekarza oraz w jaki sposób wypożycza się książki. Panie zachęciły dzieci do założenia wspólnie z rodzicami karty bibliotecznej, oprowadzając je po zakamarkach biblioteki.

Przedszkolaki skorzystały z okazji i wypożyczyły kilka książek o przygodach Plastusia, by wykorzystać je do wykonania kącika czytelniczego w sali.

Dziękujemy za wizytę i serdecznie zapraszamy ponownie!