Spotkanie autorskie z Iwoną Pastuszką - Vedral

Opublikowano dn. 01.08.2024
Autor: Agnieszka Goworek

To były kolejne inspirujące zajęcia w ramach - wakacji w bibliotece.

31 lipca 2024 r. odbyły się ciekawe warsztaty oraz spotkanie autorskie z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci - Iwoną Pastuszką - Vedral. Warsztaty były okazją do zapoznania się z twórczością autorki. Pani Iwona przedstawiła dzieciom bohaterów swoich książek -  Alpaki z Widokowej, które doświadczają w swojej zagrodzie sytuacji i przygód, jakie mogą spotkać każdego z nas. Dzieci dowiedziały się wielu fascynujących rzeczy o alpakach. Poznały różne ciekawostki na ich temat, takie jak pochodzenie, zwyczaje oraz specyficzne cechy, które czynią je wyjątkowymi zwierzętami. Uczestnicy spotkania wykonali również piękną pracę plastyczną, której tematem był magiczny klucz. Taki magiczny klucz zamyka serca na te rzeczy, które są dla nas przykre i nie mamy nie wpływu.Po spotkaniu można było nabyć książkę ze specjalną dedykacją. Dla naszych czytelników książki Pani Iwony będą niedługo dostępne w bibliotece.

Niespodzianką dla dzieci była również wizyta Michała Koneckiego - burmistrza Opoczna, który także spróbował swych sił w stworzeniu własnego klucza.

Pani Iwonie Pastuszce - Vedral serdecznie dziękujemy za inspirujące spotkanie.