Otwarcie Letniej Czytelni

Opublikowano dn. 27.05.2024
Autor: Agnieszka Goworek

25 maja 2024 r. odbyło się otwarcie Letniej Czytelni przy Bibliotece Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie.

Spotkanie rozpoczął Jerzy Misiurski dyrektor biblioteki witając zaproszonych gości, wśród których byli m. in. Michał Konecki Burmistrz Opoczna, Adam Grabowski dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie, Zdzisław Miękus dyrektor MDK w Opocznie, przedstawiciele lokalnych organizacji i stowarzyszeń oraz mediów a także przyjaciele i sympatycy biblioteki.

W pierwszej części wydarzenia odbyło się spotkanie z Joanną Lamparską - dziennikarką oraz  popularyzatorką historii. Była to podróż na Dolny Śląsk do zamków, skarbów i nieodkrytego złotego pociągu. Wieczór autorski z Joanną Lamparską był pierwszym z cyklu spotkań pisarzy związanych z Wydawnictwem Znak, które było współorganizatorem tego wydarzenia.

Na scenie Letniej Czytelni wystąpił zespół "Júlia Masnicová Trio" w składzie Júlia Masnicová - akordeon, wokal, Bartek Bąk - instrumenty perkusyjne oraz Piotr Moczurad - kontrabas. Júlia Masnicová to akordeonistka, śpiewaczka i kompozytorka znana z naturalnej muzykalności i pasji, jaką wnosi do swoich występów muzycznych. Była półfinalistką popularnych programów telewizyjnych „Mam Talent” w Polsce, w Czechach i na Słowacji.

Niespodzianką dla przybyłych gości był występ Marcina Snokowskiego, który towarzyszył Júlii Masnicovej na scenie.

Utworzenie Letniej Czytelni zostało zrealizowane w ramach projektu pn. „Modernizacja zabytkowego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.