Spotkanie autorskie z Aliną Lasotą

Opublikowano dn. 13.05.2024
Autor: Agnieszka Goworek

13 maja 2024 r. w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK w Bibliotece Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie gościła opoczyńska poetka - Alina Lasota. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Klubu Seniora działającego przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie wraz z opiekunem – Aleksandrą Godawą.

Przybyłych na spotkanie gorąco powitał dyrektor biblioteki – Jerzy Misiurski i zachęcał do częstego odwiedzania naszej placówki.

Pani Alina opowiedziała zebranym o początkach swojego pisarstwa, wstąpieniu w 2009 r. do Opoczyńskiego Klubu Literackiego „Nad Wąglanką”, który został utworzony 2 października 2005 r. przy naszej bibliotece i działał przy naszej placówce do lipca 2022 r. Poetka brała udział w różnych konkursach poetyckich i uzyskiwała też nagrody. Za wiersz np. „Łopocnianka” napisany gwarą zajęła I miejsce (Konkurs Opoczyńskiej Gwary Pisanej). Poetka czytała uczestnikom spotkania wiersze poświęcone książkom np. „Książka jak człowiek”, Moja przyjaciółka książka”. Prezentowała też utwory o innej tematyce np.

„Nasza Ziemia”, „Kościół św. Marii Magdaleny”, „Cudowny maj”, „Nadchodzi maj”, „Mamusia”, „Nasza Matka”, „Matka Pomocy Nieustającej”, „Spotkać człowieka”, „Człowiek poszukiwany”.

Pani Alinka czytała wiersze też innych lokalnych poetów jak np. Józefy Nity, Anny Żórawskiej, a także nieżyjącej już Ireny Plucińskiej.

Zgromadzeni słuchacze zadawali poetce pytania odnośnie tworzenia przez nią wierszy, doboru tematyki.

Organizatorką spotkania, była bibliotekarka – Elżbieta Koćmiel.