Świętujemy z przedszkolakami

Opublikowano dn. 10.05.2024
Autor: Agnieszka Goworek

10.05.2024 r. bibliotekę odwiedziły Bratki i Słoneczniki z Przedszkola nr 4 w Opocznie.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek i było doskonałą okazją do promocji czytelnictwa. Bibliotekarka Agnieszka Goworek zabrała dzieci w magiczną podróż w poszukiwaniu „Skarbu straszliwego Zet” autorstwa Sylvie Misslin i Amandine Piu i opowiedziała o kolekcji książek paragrafowych dostępnych w naszej bibliotece.

W drugiej części spotkania bibliotekarka Beata Róg przeczytała dzieciom książkę Małgorzaty Strzałkowskiej „Osiem ramion ośmiornicy”, stanowiącą część znakomitej serii dla dzieci tej autorki. Następnie zainspirowane przygodami ośmiornicy Makagigi dzieci wykonywały macki i stworzyły wspólnie wielką ośmiornicę zdobiącą teraz wnętrza biblioteki.

Dziękujemy za cudowne spotkanie i zapraszamy ponownie.