Aktualności

ODSŁUCHAJ

Świętujemy Tydzień Bibliotek - „Z książką na walizkach” w Oddziale dla dzieci

Opublikowano dn. 09.05.2024
Autor: Beata Róg

9 maja 2024 r. odbyło się spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką, autorką książek dla dzieci i młodzieży, na którym gościli uczniowie klas II Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie.

Hasłem tegorocznych XII Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami są „Niesamowite historie”, które stały się inspiracją do rozmów autorki z dziećmi. Uczniowie nie tylko zadawali pisarce mnóstwo pytań ale również sami opowiadali o swoich pisarskich próbach. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, kiedy pani Beata rozpoczęła swą twórczość pisarską, ile napisała książek, skąd czerpie do nich inspirację i jak długo pisze się książkę.

Dzieci zachwyciła historia Drzewiaków i Nowego, który pojawia się w ich życiu. Wspólnie za autorką wymyślały dalszy ciąg historii i dyskutowały o słowach „Ale ja tak chcę!” - często wypowiadanych przez dzieci.

Podczas spotkania wśród uczestników wędrował magiczny kamyk pani Beaty, spełniający dziecięce marzenia i wzbudzający bardzo dużo emocji

Autorka wybrała również i nagrodziła prace plastyczne uczniów biorących udział w konkursie ,,Niesamowite historie ‘’, z przyjemnością podpisywała swoje książki i pozowała do pamiątkowych fotografii.

 

Liczba wyświetleń: 600

Powrót
Kalendarz