Aktualności

ODSŁUCHAJ

Spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem

Opublikowano dn. 25.03.2024
Autor: Agnieszka Goworek

W piątek 22.03.2024 r. w Bibliotece Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie odbyło się spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem, polskim językoznawcą, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Profesor Bralczyk jest autorem i współautorem wielu książek takich jak: „Język na sprzedaż”, „Mój język prywatny”, „444 zdania polskie”, „W drogę”, „Pokochawszy. Miłość w języku”, „Zwierzyniec”, "O sobie".

Znakomitego gościa powitali Jerzy Misiurski dyrektor biblioteki oraz Tomasz Łuczkowski Zastępca Burmistrza Opoczna. Profesor Jerzy Bralczyk w błyskotliwej i pełnej humoru rozmowie z Leszkiem Bonarem poruszał tematy związane z językiem polskim. Opowiadał o błędach językowych, posługiwanu się językiem potocznym i pięknej polszczyźnie. Nie zabrakło anegdot z życia gościa. 

Spotkanie odbyło się dzięki Tomaszowi Łuczkowskiemu Zastępcy Burmistrza Opoczna oraz Piotrowi Stempniakowi dyrektorowi Wydziału Promocji i Kultury Gminy Opoczno. Uświetnił je swoją obecnością Krzysztof Skiba z żoną.

Widzowie ulegli czarowi, fantazji i erudycji naszego gościa. Profesor w dowcipny sposób porwał i zauroczył wypełnioną po brzegi salę. 

(AG)

 

Liczba wyświetleń: 817

Powrót
Kalendarz