Aktualności

ODSŁUCHAJ

Spotkanie autorskie

Opublikowano dn. 19.02.2024
Autor: Beata Róg

16 lutego 2024 r. w Bibliotece Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z pisarką Anną Stryjewską.

Na spotkanie prowadzone przez Zofię Konecką przybyło szerokie grono czytelników i sympatyków zarówno biblioteki jak i twórczości autorki. Wśród gości byli uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Opocznie wraz z opiekunem Marzeną Jarugą, członkowie DKK działającego przy bibliotece, słuchacze opoczyńskiego UTW a także seniorzy z Klubu Seniora Aster.

Rozmowa z panią Anną  przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze,  bardzo szybko nawiązała kontakt z uczestnikami. Na początku opowiedziała o początkach swojej pisarskiej twórczości, o systematyczności tak ważnej w pracy pisarza, wytyczonych celach oraz najbliższych planach literackich. 

Jej pasją są  podróże i malarstwo. W 2015 roku zdobyła honorowe wyróżnienie w konkursie Książka Przyjazna Dziecku za powieść Głowa do Góry, Matyldo oraz bajkę „Filip i jego orkiestra”.

Na zakończenie spotkania Pani Anna odpowiadała wyczerpująco na pytania czytelniczek, a następnie, po wykonaniu pamiątkowych zdjęć, podpisywała książki, które uczestnicy spotkania zakupili podczas spotkania lub przyniosły ze sobą.

Liczba wyświetleń: 877

Powrót
Kalendarz