Aktualności

ODSŁUCHAJ

Dla seniorów o bezpieczeństwie w sieci

Opublikowano dn. 25.01.2024
Autor: Agnieszka Goworek

24 stycznia 2024 r. w murach Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie gościliśmy grupę seniorów z opoczyńskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, na spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa w Internecie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Komenda Powiatowa Policji w Opocznie oraz Straży Miejskiej. Zastępca komendanta powiatowego Policji w Opocznie mł. insp. Magdalena Kucharska omówiła temat głównych zagrożeń czyhających na użytkowników komputerów i internetu, natomiast oficer prasowy Policji w Opocznie asp. szt. Barbara Stępień przedstawiła policjantów - dzielnicowych poszczególnych rejonów naszego miasta. O specyfice pracy opoczyńskiej Straży Miejskiej opowiadał również jej komendant Dariusz Rzepka.
Na koniec, ze strony Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie, prezentację na temat bezpiecznego używania komputera i internetu przedstawił Piotr Kłodawski.

To pierwsze z całego cyklu spotkań przygotowywanych przez naszą bibliotekę, na temat współczesnych zagrożeń cyfrowych, socjotechnik i manipulacji.

Liczba wyświetleń: 290

Powrót
Kalendarz