Noc Bibliotek w opoczyńskiej bibliotece

Opublikowano dn. 09.10.2023
Autor: Agnieszka Goworek

7 października 2023 r. Biblioteka Publiczna im. Stefana Janasa w Opocznie po raz kolejny włączyła się w ogólnopolskie obchody Nocy Bibliotek pod hasłem "Absurd nie czytać"

7 października 2023 r. Biblioteka Publiczna im. Stefana Janasa w Opocznie po raz kolejny włączyła się w ogólnopolskie obchody Nocy Bibliotek.

Świętowanie rozpoczęliśmy od promocji książki pani Józefy Nity „O książkach, Czarodziejce Sowie - Mądrej Głowie i inne bajki dla dzieci”, której wydawcą jest nasza biblioteka. Podczas spotkania prowadzonegeo przez Beatę Róg - bibliotekarkę Oddziału dla dzieci, licznie zgromadzona publiczność miała okazję poznać twórczość opoczyńskiej poetki i autorki książek. Pani Józefa od lat tworzy dla dzieci i dorosłych. Napisane przez nią bajki zachwyciły zarówno dzieci i dorosłych.

Kolejnym punktem wydarzenia było spotkanie autorskie z Moniką Kacprzyk, które poprowadziła Zofia Konecka - instruktor biblioteki. Po raz drugi czytelnicy mieli okazję spotkać się z twórczością pisarki, która jest niezwykle charyzmatyczną kobietą, pewną siebie, wytrwale realizującą swoje cele. Pozytywny odbiór jej twórczości stanowi dla niej siłę napędową zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Podczas Nocy Bibliotek nie mogło zabraknąć warsztatów plastycznych dla dzieci. W Cichej Czytelni dzieci pod opieką Sylwii Kalety, bibliotekarki z filii w Mroczkowie Gościnnym, z kasztanów tworzyły bohaterów swoich ulubionych bajek oraz wykonywały przepiękne zakładki.

Muzyczna niespodzianka - spotkanie z lirą korbową, na której grał Piotr Kłodawski, pracownik biblioteki, było okazją do poznania tego niezwykłego instrumentu muzycznego zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Zwieńczeniem Nocy Bibliotek była projekcja filmu „Pamiętniki Tatusia Muminka”. Niezwykła atmosfera bajki oraz mnóstwo popcornu były gwarancją dobrej zabawy.

Podczas Nocy Bibliotek można było również zwiedzić bibliotekę i poznać sekrety Domu Esterki oraz skorzystać z abolicji kar, a także wziąć udział w konkursie Selfie z Kazimierzem i Esterką.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu razem z nami świętowali Noc Bibliotek.