SPOTKANIE Z POETKĄ MAŁGORZATĄ JUREK

Opublikowano dn. 30.09.2023
Autor: Beata Róg

26 września 2023 r. gościła w Bibliotece Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie Małgorzata Jurek.

Poetka opowiadała przybyłym na spotkanie uczniom o początkach swojego pisarstwa  oraz co ją motywuje do pisania wierszy. Odbiorcami prezentowanej poezji byli uczniowie kl. III LO z Zespołu Szkół Powiatowych im. St. Staszica w Opocznie wraz z opiekunką - bibliotekarką Marzeną Jarugą. Czytane tego dnia utwory były związane z aktualną porą roku - jesienią, która od wieków inspiruje malarzy, pisarzy i poetów. Ta piękna pora roku jest pełna ciepłych i złocistych barw oraz wspaniałych widoków.

Pani Małgorzata prezentowała własne utwory jak np. „Wrzosy”, „Schyłek lata”, „Wrzesień”, „Jeszcze nie tak dawno”, ”Rozmyślam nad mogiłą”, „Miłość jesienią” oraz napisane przez innych lokalnych twórców.

Przybyła na spotkanie młodzież aktywnie w nim uczestniczyła i chętnie czytała  wiersze o tematyce jesiennej znanych polskich pisarzy np. Marii Konopnickiej, Leopolda Staffa, Adama Asnyka, Tadeusza Różewicza, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy czy Kazimierza Przerwy-Tetmajera.

Pani Małgorzata zachęcała uczniów do pisania własnych wierszy szukając motywacji w najbliższym otoczeniu oraz codziennym życiu.