Aktualności

ODSŁUCHAJ

Zgrajmy się w bibliotece!

Opublikowano dn. 17.08.2023
Autor: Beata Róg

Już od dziś mieszkańcy Gminy Opoczno mogą głosować na projekty w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Opoczno 2023/2024

Zachęcamy do głosowania na projekt nr 6 ZGRAJMY SIĘ! - GRY PLANSZOWE W OPOCZYŃSKIEJ BIBLIOTECE

Głównym celem projektu jest wzbogacenie zasobów Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie w gry planszowe.
Gry planszowe to świetny sposób na rozrywkę połączoną z edukacją a także integrację. To doskonała alternatywa dla Internetu, smartfonów, komputerów, które we współczesnym świecie dominują podczas spędzania czasu wolnego. Grając w planszówki można oddać się zabawie, nauczyć się czegoś ciekawego, albo poznać nowych znajomych. Ponieważ gry planszowe to bardzo duży wydatek dla rodziny, dlatego udostępnianie ich BEZPŁATNIE  w bibliotece jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców naszego miasta. Biblioteka posiada w swoich zbiorach niewielką liczbę gier planszowych, które cieszą się ogromną popularnością. W związku z zakupem planszówek planujemy również organizację cyklicznych spotkań integrujących różne społeczności. Chcemy by biblioteka stała się miejscem, w którym nie tylko wypożycza się książki, ale również miło spędza czas. Co ważne, gry będą udostępniane zarówno na miejscu jak i do domu..
W projekcie planujemy zakup około 80 pozycji, wśród których znajdą się miedzy innymi: Star Wars: Shatterpoint, Gra Wiedźmin: Stary Świat, Frostpunk, Harry Potter Mistrz Pojedynków!, Kroniki zamku Avel: Nowe opowieści, Takenoko, GUESS WHO Harry Potter i wiele, wiele innych.

Jak głosować?

Wyboru projektów do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Opoczno 2023/2024 dokonują mieszkańcy Gminy Opoczno, w drodze głosowania, spośród projektów dopuszczonych do głosowania.

Mieszkańcy Gminy Opoczno głosują na wybrane przez siebie projekty:
- elektronicznie bezpośrednio na formularzu elektronicznym na stronie internetowej dedykowanej Budżetowi Obywatelskiemu: https://opoczno.budzet-obywatelski.org/
- papierowo na karcie do głosowania - karty są dostępne w naszej bibliotece 

Głosowanie rozpoczyna się dnia 17 sierpnia 2023 r. od godziny 7:30 i trwa do dnia 12 września 2023 r. do godziny 15:00.

Liczba wyświetleń: 752

Powrót
Kalendarz