Aktualności

ODSŁUCHAJ

Wakacje w bibliotece - Matematyka na zielono

Opublikowano dn. 04.07.2023
Autor: Beata Róg

4 lipca 2023 r. odbyło się kolejne wakacyjne spotkanie w bibliotece. Dziś, w ramach udziału Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie w projekcie „Matematyka na zielono” dzieci wzięły udział w zajęciach poświęconych matematyce i ekologii.

Uczestnicy zajęć poznali książkę Mai Kramer „Matematyka na zielono”, którą można wypożyczyć w naszej bibliotece i jej filiach. Dzięki niej mogli dowiedzieć się o sposobach wykorzystania matematyki w życiu codziennym, poznać sposoby na zdrowszy, ekologiczny tryb życia zgodny z zasadami zero waste. Dzieci poznały pojęcie recyklingu i w związku z tym wykonały prace plastyczne wykorzystując rolki po papierze toaletowym, wykazując się nieograniczoną wyobraźnią i kreatywnością.

Projekt „Matematyka na zielono” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Fundacją mBanku (mFundacją). Bezpośrednią inspiracją do jego powstania była wydana przez mFundację książka pt. „Matematyka na zielono” autorstwa Mai Kramer. Odkrywa ona matematykę w przyrodzie, pozwala też rozumieć zmiany klimatyczne i naszą rolę w ochronie planety. Zawiera kilkaset matematyczno-ekologicznych ciekawostek, zadań i quizów.

Liczba wyświetleń: 1164

Powrót
Kalendarz