Aktualności

ODSŁUCHAJ

Dzieci z gminy Poświętne w bibliotece

Opublikowano dn. 18.05.2023
Autor: BIBLIOTEKA OPOCZNO

15 maja w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Poświętnem zorganizowały wyjazd do Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie dla najmłodszych dzieci z terenu gminy Poświętne.

W zwiedzaniu i zajęciach w opoczyńskiej bibliotece uczestniczyli uczniowie klas II i III wraz z wychowawcami Katarzyną Tokarską, Zofią Bartos, Eweliną Gruszecką, Agnieszką Lasotą, opiekunem Magdaleną Płuciennik, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Marzeną Stolarską oraz bibliotekarką Ewą Żak.

Uczniowie na początku udali się do Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie. Instruktor biblioteki Zofia Konecka, zapoznała uczniów z historią Domu Esterki, w której mieści się biblioteka, opowiedziała kim był jej patron Stefan Janas, zaprezentowała uczniom najstarsze egzemplarze książek, które biblioteka ma w swych zasobach. W zabytkowych podziemiach Domu Esterki uczniowie zwiedzili również wystawę w 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego 1863 roku pt.„ Hu ha!!! Niechaj Polska zna, jakich synów ma”. Z kolei w Oddziale dla dzieci bibliotekarki Beata Róg i Agnieszka Goworek zorganizowały dla uczniów zajęcia, podczas których uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczością, uważnością i koncentracją. Zwiedzili oni również oddział dla najmłodszych użytkowników biblioteki, gdzie zapoznali się ze zbiorami przeznaczonymi dla własnej grupy wiekowej, uczestniczyli w zabawach zorganizowanych przez bibliotekarki, a także dowiedzieli się co zrobić, żeby stać się czytelnikiem opoczyńskiej książnicy.

Liczba wyświetleń: 657

Powrót
Kalendarz