Aktualności

ODSŁUCHAJ

Warsztaty poetyckie w bibliotece

Opublikowano dn. 17.05.2023
Autor: Agnieszka Goworek

15 maja 2023 r. w naszej książnicy w ramach Tygodnia Bibliotek gościła Małgorzata Jurek, poetka z Opoczyńskiego Klubu Literackiego „Nad Wąglanką”.

Pani Małgosia opowiedziała o swojej twórczości, motywacji do pisania i łączeniu codziennych zajęć z pisaniem wierszy. Chcąc zachęcić młodzież do pisania, posłużyła się swoim zabawnym utworem „Jak wiersz napisać?”.

Poetka poprowadziła warsztaty poetyckie dla uczniów  klasy II technikum z Zespołu Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza Marzeny Jarugi i bibliotekarki Elżbiety Koćmiel.

Młodzież pracowała w dwóch grupach. Z wykorzystaniem wyrazów i fraz pochodzących z wierszy lokalnych twórców, uczniowie tworzyli własne utwory. Obie grupy wykazały się talentem poetyckim.  Wszystkim uczestnikom podobały się nowe napisane wiersze, które zostały wysoko ocenione.

Pani Małgosia przeczytała utwory lokalnych poetów o książkach, z których zaczerpnęła materiały do warsztatów. Uczniowie mogli dokonać porównania  swoich utworów z oryginałami.

Korzystając z okazji uczniowie zwiedzili w podziemiach biblioteki wystawę „"Hu ha!!! Niechaj Polska zna, jakich synów ma!” z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego 1863 r.

 

Liczba wyświetleń: 414

Powrót
Kalendarz