"Słoneczniki" w Oddziale dla dzieci

Opublikowano dn. 01.04.2023

2 kwietnia to bardzo ważny dzień, zarówno dla dzieci jak i bibliotekarzy. Obchodzimy wtedy wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci.

Z tej okazji 31 marca 2023 r. do Oddziału dla dzieci zawitały  dzieci z grupy Słoneczniki z Przedszkola nr 4 w Opocznie pod opieką pani Katarzyny Siedleckiej. Podczas spotkania przedszkolaki poznały sekrety pracy w bibliotece, zapoznały się z jej księgozbiorem oraz zasadami korzystania. Najwięcej emocji wzbudziły zajęcia z książką - zabawką. Bibliotekarki Beata Róg i Agnieszka Goworek w towarzystwie bibliotecznego misia-asystenta Stefana zaprezentowały wyjątkowe skarby biblioteki. O tym, że praca w bibliotece to nie tylko wypożyczanie książek, dzieci przekonały się oglądając przygotowane przez bibliotekarki filmy „Nasza mama czarodziejka” oraz „Księżniczka na ziarnku grochu”.

Dziękujemy bardzo za wspólne świętowanie, zapraszamy ponownie!