Aktualności

ODSŁUCHAJ

Warsztaty robienia palm wielkanocnych

Opublikowano dn. 30.03.2023
Autor: BIBLIOTEKA OPOCZNO

W środę 29 kwietnia tuż przed Niedzielą Palmową uczniowie klasy 2 i 3 ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych wzięli udział w warsztatach robienia palm wielkanocnych.

Święta Wielkanocne i dni, które je poprzedzają, to czas, kiedy odżywają nasze najpiękniejsze tradycje i zwyczaje. W środę 29 kwietnia tuż przed Niedzielą Palmową uczniowie klasy 2 i 3 ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych wzięli udział w warsztatach robienia palm wielkanocnych. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni.

Podczas warsztatów uczniowie poznali tradycje robienia palmy, jej wygląd i symbolikę. Następnie, z wielkim zapałem uczniowie wykonali piękne, kolorowe palmy wielkanocne. Do ich wykonania użyli wcześniej przyniesiony materiał taki jak gałązki traw, bukszpan, wierzbowe bazie, kłosy zbóż i ziół, i kolorowe kwiaty z bibuły. Na warsztatach panowała miła i radosna atmosfera. Wszystkie palmy wyszły cudownie, a nam było bardzo miło patrzeć na tak radosną, zorganizowaną i pracującą grupę.

Liczba wyświetleń: 674

Powrót
Kalendarz