Aktualności

ODSŁUCHAJ

Krasnale w bibliotece

Opublikowano dn. 10.03.2023
Autor: BIBLIOTEKA OPOCZNO

9 marca 2023 r. po raz pierwszy progi naszej biblioteki przekroczyła grupa "Krasnali" z Przedszkola nr 5 w Opocznie wraz z Paniami Anną Kaniewską i Małgorzatą Lis.

Krasnale realizują w roku szkolnym 2022/23 ogólnopolski projekt czytelniczy "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy". Dzieci miały okazję poznać niezwykłe książki jakie w swoich zbiorach posiada Oddział dla dzieci naszej biblioteki. Są to różne rodzaje książek, specjalnie dostosowane do wieku małego czytelnika. Dowiedziały się również, że istnieją książki-zabawki, które służą nie tylko do czytania, ale też poznawania otaczającego świata na wiele różnych sposobów. Dzieci obejrzały także dwie bajki: "Księżniczkę na ziarnku grochu" J. Ch. Andersena oraz "Nasza mama czarodziejka" J. Papuzińskiej.
Kolejnym punktem wizyty w bibliotece było zwiedzanie jej zakamarków. Krasnale dowiedziały się, co znajduje się w magicznej niebieskiej skrzyni, a także, w jaki sposób wypożycza się książki i do czego służy karta biblioteczna.
Najwięcej radości sprawiło dzieciom poznanie historii "Kicia Kocia w bibliotece" Anity Głowińskiej, z którą zapoznały je bibliotekarki Agnieszka i Beata.
 Dziękujemy za fantastyczne spotkanie i zapraszamy ponownie.

 

Liczba wyświetleń: 1174

Powrót
Kalendarz