Przedszkolaki w bibliotece

Opublikowano dn. 30.01.2023

27 stycznia 2023 r. gościliśmy w bibliotece Prywatne Przedszkole Kubusia Puchatka w Opocznie.

Przedszkolaki biorące udział w Bajkowych feriach organizowanych przez Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez bibliotekarki Agnieszkę Goworek i Beatę Róg. Dzieci miały okazję poznać niezwykłe książki jakie w swoich zbiorach posiada Oddział dla dzieci naszej biblioteki. Są to różne rodzaje książek, specjalnie dostosowane do wieku małego czytelnika. Dowiedziały się również, że istnieją książki-zabawki, które służą nie tylko do czytania, ale też poznawania otaczającego świata na wiele różnych sposobów. Bibliotekarki przygotowały dla dzieci głośne czytanie wierszy polskich poetów oraz przeczytały "Książkę bez obrazków", dzięki której dzieci dowiedziały się, że także książki bez ilustracji mogą być super ;-)