Aktualności

ODSŁUCHAJ

Mała książka - wielki człowiek. Witamy w bibliotece!

Opublikowano dn. 30.11.2022
Autor: BIBLIOTEKA OPOCZNO

Biblioteka Publiczna im. Stefana Janasa w Opocznie bierze udział w kolejnej edycji akcji "Mała książka - wielki człowiek"

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - wielki człowiek" we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Dzieci w wieku przedszkolnym przychodzą wraz z rodzicami do naszej biblioteki i już od progu wita je totem – czyli nasze biblioteczne centrum informacji. Klikając na plakat kampanii „Mała książka – wielki człowiek” mogą obejrzeć film promujący akcję, przygotowany przez bibliotekarki Oddziału dla dzieci Agnieszkę Goworek i Beatę Róg. Film został stworzony na potrzeby konkursu „Przychodzi Mały Czytelnik do biblioteki… i co dalej?” organizowanego przez Instytut Książki. Przedstawia magiczne królestwo, które otwiera się przed dziećmi dzięki korzystaniu z biblioteki. Dobre dusze – bibliotekarki - pomagają małym czytelnikom podążać w czytelniczy świat. Jest to możliwe dzięki książce „Krasnal w Krzywej Czapce”, karcie do zbierania naklejek, które dzieci otrzymują podczas wizyt w bibliotece oraz finalnie uzyskaniu dyplomu Małego Czytelnika. A wszystko to w Opocznie, w zabytkowym Domu Esterki, gdzie mieści się siedziba biblioteki. Film jest również dostępny na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

 #wielkiczlowiekwbibliotece

Liczba wyświetleń: 436

Powrót
Kalendarz