Aktualności

ODSŁUCHAJ

W gościnnych progach naszej biblioteki

Opublikowano dn. 04.11.2022
Autor: BIBLIOTEKA OPOCZNO

W październiku i listopadzie Dom Esterki odwiedzili uczniowie szkół i przedszkoli z terenu całego powiatu opoczyńskiego.

25 października 2022 r. klasy IV-VIII ze Szkoły Podstawowej w Brzustowcu wzięły udział w lekcjach bibliotecznych „Poznajemy zawód bibliotekarza”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, na czym polega praca bibliotekarza, jak funkcjonuje biblioteka oraz jak zostać czytelnikiem biblioteki. Poznały księgozbiór biblioteki, odwiedziły Czytelnię i zapoznały się z nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w bibliotece na miarę XXI wieku. Uczniowie mieli również możliwość poznać historię miejsca - Domu Esterki, w którym mieści się obecnie biblioteka.

26 października 2022 r. uczniowie integracyjnej klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w lekcji bibliotecznej „Biblioteka i jej zbiory”. Bibliotekarki zapoznały gości z księgozbiorem Oddziału dla dzieci i zasadami korzystania z biblioteki. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i wykazały się dużą wiedzą na temat książek i bibliotek. Spotkanie zakończyło zwiedzanie Domu Esterki i poznawanie sekretów biblioteki.

W dniu 03.11.2022 r. odbyła się lekcja pt. „Kształtowanie kompetencji czytelniczych u dzieci”. Jej adresatami byli uczniowie klasy 0a i 0b Szkoły Podstawowej nr 2 w Opocznie. Dzieci dowiedziały się o zasadach korzystania z biblioteki oraz jak zostać czytelnikiem. Dzieci z zaangażowaniem wysłuchały książki B.J. Novak „Książka bez obrazków”, którą czytała pani psycholog Anna Karasińska. Treść książki sprawiła uczniom dużo radości i pokazała, że czytanie może wzbudzać pozytywne uczucia. Dzieci miały okazję obejrzeć adaptacje książek( m.in. „Smerf, który bał się ciemności” oraz fragment książki „Moja mama czarodziejka”) przygotowane przez bibliotekarki Oddziału dla dzieci.

4 listopada 2022 r. bibliotekę odwiedzili uczniowie najmłodszych klas oraz przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Januszewicach. Dzieci poznały bibliotekę oraz zawód bibliotekarza. W trakcie tej krótkiej lekcji bibliotecznej poznały różne rodzaje książek, specjalnie dostosowane do wieku małego czytelnika. Dowiedziały się również, że istnieją książki-zabawki, które służą nie tylko do czytania, ale też poznawania otaczającego świata na wiele różnych sposobów.

Liczba wyświetleń: 454

Powrót
Kalendarz