Marta Budzyńska o dziennikarstwie

Opublikowano dn. 17.10.2022

15 października 2022 r. w MDK Opoczno odbyło się pierwsze z serii spotkań programu Dumni z Opoczna. Gościem była dziennikarka i prowadząca wiadomości Polsatu Marta Budzyńska. Rodowita opocznianka, która obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Pani Marta specjalnie na nasze zaproszenie przyjechała do rodzinnego miasta.

Około 20 osób uczestniczących w spotkaniu dowiedziało się, na czym polega praca w mediach, ale nie tylko, bo rozmowa z Martą zeszła również na inne tematy. Wszyscy obejrzeli krótki film, przygotowany z tej okazji.

Prowadzącym był Jerzy Misiurski - dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie, który bardzo merytorycznie i fachowo, blisko dwie godziny rozmawiał z Martą Budzyńską i publicznością, bo nie zabrakło oczywiście pytań od zgromadzonych gości, momentami trudnych i kontrowersyjnych. Głos zabrał również Krystian Kuligowski (Stowarzyszenie WyGramy Opoczno i Dumni z Opoczna), który jest pomysłodawcą cyklu spotkań.

Jest to pierwsze spotkanie zorganizowane we współpracy Gminy Opoczno, Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie i Stowarzyszenia WyGramy Opoczno.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. Projekt Opoczno 2.0 – nowe otwarcie: Opoczno – bezpieczny ekologicznie regionalny ośrodek przedsiębiorczości o rozpoznawalnej marce i silnym poczuciu tożsamości lokalnej mieszkańców.