Aktualności

ODSŁUCHAJ

ABC audiobooka - wakacje w bibliotece

Opublikowano dn. 06.07.2022
Autor: BIBLIOTEKA OPOCZNO

Podczas pierwszego dnia wakacyjnych zajęć w bibliotece uczestnicy wysłuchali fragmentu książki "Cudowna studzienka. Baśnie polskie."

Audiobook "Legenda o smoku ze Smoczej Jamy" Wandy Chotomskiej czytany przez Annę Seniuk był inspiracją do przeprowadzenia ciekawych zajęć literacko - plastycznych.

Książki do słuchania zawitały na dobre do bibliotek i powoli stają się nieodłączną częścią ich oferty. Dlatego celem zajęć było zapoznanie dzieci z dostępnymi w naszej bibliotece audiobookami. Wśród naszych książek na CD każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Książki na CD można poznać dzięki najlepszym polskim głosom ponieważ często są one czytane przez znakomitych aktorów i lektorów. Nie zapomnieliśmy także o uczniach - dla nich zakupiliśmy lektury szkolne, a dla najmłodszych czytelników ulubione bajki. Wszystkie audiobooki można odnaleźć w naszym katalogu on-line.

Oprócz rozmowy na temat wysłuchanej legendy, dzieci wykonały ekologiczne papierowe smoki oraz owieczki, wykorzystując rolki po papierze toaletowym. 

Kolejne zajęcia już w następną środę. Szczegóły w Oddziale dla dzieci.

Liczba wyświetleń: 772

Powrót
Kalendarz