Aktualności

ODSŁUCHAJ

XXI Tydzień Czytania Dzieciom

Opublikowano dn. 03.06.2022
Autor: BIBLIOTEKA OPOCZNO

Obchody XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w opoczyńskiej bibliotece

O tym, że dzieciom warto czytać, wiedzą wszyscy, a zwłaszcza bibliotekarze. Dlatego po raz kolejny Biblioteka Publiczna im. Stefana Janasa w Opocznie wzięła udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Mali i duzi czytelnicy odwiedzili bibliotekę by uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych przez bibliotekarki oddziału dla dzieci Agnieszkę Goworek i Beatę Róg.
31 maja 2022 r. bibliotekę odwiedzili mali czytelnicy ze Szkoły Podstawowej w Sielcu. Przedszkolaki nie tylko wysłuchały wierszy polskich poetów czytanych przez bibliotekarki ale również poznały niezwykłą kolekcję książek-zabawek opoczyńskiej biblioteki.
Kolejni goście - klasa Ib ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Opocznie - poznali bibliotekę, jej zbiory i z przyjemnością aktywnie uczestniczyli w Głośnym Czytaniu. 
O tym, że biblioteka to skarbnica wiedzy przekonała się 1 czerwca 2022 r. klasa V b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie. 
Tydzień Głośnego Czytania w opoczyńskiej książnicy zakończyło spotkanie 3 czerwca 2022 r.  z klasą I z Publicznej Szkoły Podstawowej Z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Opocznie. Uczniowie zwiedzili bibliotekę a potem wspólnie poznawali bogactwo jej księgozbioru.
Mamy nadzieję, że po raz kolejny opoczyńska biblioteka udowodniła, że “czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (Wisława Szymborska)!!!
 

Liczba wyświetleń: 890

Powrót
Kalendarz