Aktualności

ODSŁUCHAJ

Otwieramy się dla Was - wycieczki i lekcje w naszej bibliotece

Opublikowano dn. 27.04.2022
Autor: BIBLIOTEKA OPOCZNO

Otwieramy się dla Was - wznawiamy po lockdownie "otwartą" działalność biblioteki.

„tu zaczynają się schody"...

Tak wizytę w zabytkowych piwnicach Domu Esterki, siedziby Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie podsumowali uczniowie kl. VII a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Opocznie. Odwiedzili oni naszą książnicę, podobnie jak klasa VII c, w ramach lekcji z przygotowania zawodowego. Podczas wizyty uczniowie poznali bibliotekę,  jej zbiory oraz zawód bibliotekarza. Przekonali się, że praca w bibliotece to nie tylko wypożyczanie książek, ale również wiele innych pasjonujących zajęć.

Gościliśmy również uczniów kl. I-III ze Szkoły Podstawowej w Sielcu. Oni również poznali historię zabytkowego Domu Esterki, zwiedzili opoczyńską książnicę, zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki oraz obejrzeli filmy przygotowane przez bibliotekarki Oddziału dla dzieci.


O tym, jakie nietypowe książki można znaleźć w bibliotece przekonały się dzieci z kl. 0-III ze szkoły Podstawowej w Kruszewcu. W trakcie tej krótkiej lekcji bibliotecznej dzieci poznały różne rodzaje książek, specjalnie dostosowane do wieku małego czytelnika. Dowiedziały się również, że istnieją książki-zabawki, które służą nie tylko do czytania, ale też poznawania otaczającego świata na wiele różnych sposobów. 

Liczba wyświetleń: 2252

Powrót
Kalendarz