Aktualności

ODSŁUCHAJ

Przedszkolaki w Oddziale dla dzieci

Opublikowano dn. 19.03.2022
Autor: BIBLIOTEKA OPOCZNO

Pierwsza wizyta przedszkolaków z Akademii Przedszkolaka.

18 marca 2022 r. do Oddziału dla dzieci Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa zawitały przedszkolaki z Akademii Przedszkolaka w Opocznie. Podczas  spotkania,  będącego pierwszą wizytą w książnicy,  dzieci zwiedziły bibliotekę, poznały jej zbiory oraz zasady korzystania. Przedszkolaki dowiedziały się o nietypowych książkach, które można w bibliotece wypożyczyć – o książkach-zabawkach. Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Poezji oraz Roku Marii Konopnickiej bibliotekarki Agnieszka Goworek i Beata Róg zabrały dzieci w niezwykły świat wierszy.

Spotkanie było również okazją do zaproszenia małych gości do udziału w akcji Mała Książka – Wielki Człowiek. Dzieci otrzymały Czytelnicze Wyprawki, dzięki którym na pewno ponownie odwiedzą naszą bibliotekę.

Wyprawka Czytelnicza: 

- Książka „Pierwsze czytanki dla…” – starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat. ·

- Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji. 

- Karta Małego Czytelnika – karta do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

 

Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami do naszej biblioteki!

Liczba wyświetleń: 816

Powrót
Kalendarz