Zwiedzali Dom Esterki

Opublikowano dn. 08.03.2022

Młodzież z Zespołu Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie zwiedzała zabytkowy Dom Esterki, w którym mieści się opoczyńska książnica.

W dniu 7 marca 2022 r. uczniowie z klasy 3EMT i klasy 3LOP, wraz z opiekunem panią Grażyną Wójcik odwiedzili Bibliotekę Publiczną im. Stefana Janasa w Opocznie.

Młodzież poznała historię Domu Esterki, wysłuchała legendę o Kazimierzu i Esterce. Ciekawostką były wyremontowane zabytkowe piwnice wraz ze szklanymi schodami oraz Cicha Czytelnia. Dużym zainteresowaniem cieszył się infoTotem - Centrum Informacji Biblioteki. Uczniowie poznali również poszczególne działy biblioteki. Dowiedzieli się także jak zostać czytelnikiem książnicy oraz w jaki sposób korzystać z katalogów on - line księgozbioru biblioteki.