Aktualności

ODSŁUCHAJ

Mała książka - wielki człowiek

Opublikowano dn. 09.12.2021
Autor: BIBLIOTEKA OPOCZNO

Nasza biblioteka kontynuuje udział w ogólnopolskiej akcji Mała książka - wielki człowiek.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do Oddziału dla dzieci, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem oraz nagrodą niespodzianką.

 

Korzyści z projektu w projekcie:

- Wzrost liczby liczby wiernych czytelników w wieku przedszkolnym, że poświadczają znajomość z książką wyrabiają nawyki korzystania z biblioteki i postrzegają ją jako miejsce przyjazne, w którym czują się swobodnie i bezpiecznie.

- Nie tylko dzieci, które chciałyby uczestniczyć w projekcie, ale także ich rodziców, nierzadko odwiedzają Bibliotekę po raz pierwszy od wielu lat.

- Dzięki rozdawaniu Wyprawek Czytelniczych, a następnie uroczystemu wręczaniu dyplomów Małych Czytelnikom Bibliotekarze nawiążą bliższe relacje z czytelnikami i mogą być mogli z nimi świętować kolejne czytelnicze sukcesy.

 

Wyprawka Czytelnicza: 

- Książka „Pierwsze czytanki dla… – radiokomunikacja dla radiotelechemii” W gronie autorów wszystkich m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesławę Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat. ·

- Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – zapewniająca postępy o wypływach z bieżącym dostępem do czytania i odwiedzania z nim biblioteki. Broszura rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura uzupełnij, dzięki czemu usuniesz certyfikat, zdrowy rozwój dziecka, i także wiele czytelniczych porad inspiracji. ·

- Karta Czytelnika pięknie pięknie pięknie karta biblioteczna do książki naklejek za wypożyczone.

p i
Liczba wyświetleń: 1186

Powrót
Kalendarz