Aktualności

ODSŁUCHAJ

Literatura Skrzypce Chaos w bibliotece

Opublikowano dn. 03.08.2021
Autor: BIBLIOTEKA OPOCZNO

Niezwykłe spotkanie w bibliotece

30 lipca 2021 r. w Bibliotece Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie odbyło się niezwykłe spotkanie dwóch odmiennych, ale całkiem bliskich - jak się okazało - światów.
W miniony piątek na Placu Kościuszki mogliśmy poczuć magię dźwięków skrzypiec Natalii Mierzwy. Zgromadzona publiczność mogła usłyszeć interpretację muzyki filmowej.  Oprawa muzyczna była dopełnieniem rozmowy poprowadzonej przez Jerzego Misiurskiego dyrektora Biblioteki z pisarką i poetką Kają Kowalewską.
Kaja Kowalewska na swoim fanpage na Facebooku pisze o sobie -
 "jestem tym
czym mnie czyni poezja
i proza (życia)"
Obecnie pracuje jako recenzent filmowy i dziennikarz internetowy, poza tym publikuje na blogu i prowadzi własny fanpage na Facebooku. Słowa i gitara to jej dwie największe pasje. Uważa, że poezja powinna budzić emocje, poruszać czytelnika i zmuszać do refleksji. Korzysta zarówno z wyszukanej formy poetyckiej, jak i z języka „ulicy”, który jest bliski współczesnemu czytelnikowi. Autorka takich pozycji jak:  „Chaos i inne piętra”, „Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości”, „Pomajaczone”, „Litry samotnie wypijanych kaw” i „Niepocałunki”.
Natalia Mierzwa studiowała na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu - „instrumentalistyka - skrzypce” ,oraz „etnolingwistykę” na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kocha grę na skrzypcach, co mieliśmy przyjemność usłyszeć  w ostatni piątek.
Wydarzenie zgromadziło na Placu Kościuszki grono sympatyków dobrej literatury i muzyki. Kaja Kowalewska mówiła o swoim warsztacie literackim, o wenie, która prowadzi ją przez  życie. Przybyli mogli również wsłuchać się w interpretację wierszy Kai. Nastrój spotkania, dźwięki muzyki na długo zostaną w pamięci.
Liczba wyświetleń: 1330

Powrót
Kalendarz