Wakacje w bibliotece!

Opublikowano dn. 30.06.2021

Serdecznie zapraszamy na wakacyjne zajęcia do biblioteki

Przed nami dwa miesiące wakacji – upragnione, pełne beztroskiej zabawy, odpoczynku i słońca wolne dni. Wakacje to niezwykły czas, kiedy czekają na nas fascynujące przygody. Oczywiście, znajdziecie je również w naszej bibliotece. Biblioteka Publiczna im. Stefana Janasa w Opocznie wraz z filiami serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6 – 14 lat do udziału w wakacyjnych zajęciach w bibliotece. Bibliotekarze przygotowali bogaty program zajęć i warsztatów, aby wspólnie z czytelnikami spędzić wakacyjny czas. Na zajęcia nie prowadzimy zapisów, zapraszamy chętnych. Zachęcamy do wspólnego uczestnictwa w oferowanych spotkaniach:

W Oddziale dla dzieci od 5.07 do 27.08 w każdy poniedziałek i piątek w godz. 10-12 zapraszamy między innymi na: zajęcia „Kłopot” w bibliotece – zajęcia na podstawie książki Iwony Chmielewskiej, „Moja własna książka” – literackie warsztaty połączone z zajęciami z papieroplastyki, na podstawie książki „Czytuś odkrywa tajemnice, czyli skąd się biorą książki”. Poprowadzimy również warsztaty plastyczne na których będziemy wykonywać zakładki do książek, cuda z plasteliny, kwiaty z papieru, zorganizujemy Eko-bibliotekę – fajne rzeczy z niefajnych śmieci. Spróbujemy również pobawić się w reżyserów i stworzyć w bibliotece film na podstawie bajki.

W pozostałe dni zapraszamy do naszych filii w Mroczkowie (we wtorki), Ogonowicach (środa) oraz do Filii nr 1 w Opocznie (czwartek) na zajęcia plastyczne, literackie, konkursy, oraz wspólną zabawę.

Zakres i forma proponowanych zajęć będą uwzględniały aktualną sytuację epidemiologiczną.

Zajęcia odbywać się będą z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

Do udziału w zajęciach konieczna jest zgoda rodzica/opiekuna (dostępna na miejscu w bibliotece).

wakacje