Tydzień Bibliotek - lekcje biblioteczne

Opublikowano dn. 12.05.2021

W ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyły się lekcje biblioteczne w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym oraz Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie.

Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2021 r.

11 maja 2021 r. na lekcję biblioteczną o symbolach narodowych zostały zaproszone dzieci z grupy 0A ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym wraz z wychowawczynią Marzeną Bogatek. Panie bibliotekarki, szczegółowo opisały: godło, hymn i flagę. Zaśpiewaliśmy z odpowiednią powagą i postawą hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. W dalszej części wysłuchaliśmy bajki pt. „Samochodzik Franek – poznaję Polskę”, dzięki której odbyliśmy podróż od morza po same Tatry, gdzie na naszych bohaterów czekały różne ciekawe przygody. Na koniec zajęć dzieci pomalowały Godło Polski i jak się okazało nie było to łatwe zadanie.

12 maja odbyła się kolejna lekcja biblioteczna w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tym razem nasze bibliotekarki odwiedziły Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie. Podjęta współpraca ma na celu promowanie czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowania książkami oraz rozwijanie chęci chodzenia do biblioteki.

Dzieci otrzymały również książeczki w ramach projektu Mała książka - wielki człowiek . W książkach tych znajduje się zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych. Zachęcano do codziennego kontaktu z książką, odkrywania świata wyobraźni, która zostaje pobudzana na skutek słuchania czytających na głos.