Aktualności

ODSŁUCHAJ

Polecamy! - "Wstęga Möbiusa" - Roman Konik

Opublikowano dn. 06.05.2021
Autor: BIBLIOTEKA OPOCZNO

"Wstęga Möbiusa" - Roman Konik. To zaskakująca i doskonale skonstruowana opowieść odsłaniająca sekrety patologicznej osobowości trawionej przez chorobę. To historia o niepohamowanych ambicjach i żądzy władzy.

"Wstęga Möbiusa" - Roman Konik
 
Co to jest wstęga Möbiusa?
Jej model można uzyskać, sklejając taśmę końcami przy odwróceniu jednego z końców o kąt 180°. Stylizowana wstęga Möbiusa jest symbolem recyklingu; w innej stylizacji jest obecna w logotypach. W sztuce znana jest z grafiki Mauritsa Cornelisa Eschera przedstawiającej mrówki idące po wstędze Möbiusa.
Wstęga Möbiusa przy odpowiednim ułożeniu przypomina symbol nieskończoności, co może prowadzić do błędnych przypuszczeń, że symbol ten pochodzi od wstęgi Möbiusa.
 
 Wstęga Möbiusa to symbol, a jak się on ma do treści książki? Sprawdźcie.
 
"Wstęga Möbiusa" - Roman Konik
Bliźniacy Adrian i Bernard są sierotami wychowywanymi w domu dziecka. Adrian cierpi na zaburzenia ze spektrum autyzmu, a choroba, uniemożliwiając mu normalne funkcjonowanie w życiu, popycha go w stronę świata przestępczego. Nieprzeciętna inteligencja, wyostrzony zmysł obserwacyjny, fenomenalna pamięć i pomoc brata Bernarda sprawiają, że w krótkim czasie Adrian sięga po kolejne szczeble władzy w podziemiu przestępczym. To on rządzi miastem począwszy od zwykłych alfonsów, a skończywszy na urzędnikach i politykach. W pewnym momencie trafia na godnego siebie przeciwnika… „Wstęga Möbiusa” to zaskakująca i doskonale skonstruowana opowieść odsłaniająca sekrety patologicznej osobowości trawionej przez chorobę. To historia o niepohamowanych ambicjach i żądzy władzy. [tekst: okładka książki]

u

Liczba wyświetleń: 1082

Powrót
Kalendarz