Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci oraz Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Opublikowano dn. 02.04.2021

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci oraz Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci oraz Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci to święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W tym dniu, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu” ale i nie tylko.

zamów w naszym katalogu Andersena --->Hans Christian Andersen

Światowy Dzień Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada na 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu. W tym dniu króluje kolor niebieski. Akcja ta nazywa się „Light in up blue” i ma na celu ukazanie wsparcia i jedności z osobami cierpiącymi na Autyzm oraz ich rodzinami.  Jest to dzień, w którym każdy z nas może okazać wsparcie i pomoc osobom, które najbardziej jej potrzebują.

Dlatego podczas przygotowań do Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci nasze drzewo zakwitło na niebiesko ponieważ dziś jest również Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

półka w kształcie drzewa