Aktualności

ODSŁUCHAJ

Bob Dylan - wydarzenie online

Opublikowano dn. 26.03.2021
Autor: BIBLIOTEKA OPOCZNO

28 marca czeka nas muzyczna uczta online z piosenkami Boba Dylana w wykonaniu Filipa Łobodzińskiego i jego zespołu, na którą zapraszamy!

 

Bob Dylan – ojciec-założyciel światowej piosenki literackiej. Człowiek-zagadka, człowiek-legenda, od ponad pół wieku tworzący piosenki na niebotycznym poziomie poetyckim. Laureat literackiego Nobla za rok 2016. Dziś przemawia polskimi słowami Filipa Łobodzińskiego – w nowych, często pierwszych przekładach.

 

Ale piosenki to nie tylko słowa, choć one liczą się tu, jak mało kiedy.

 

Zespół Dylan.pl to akustyczny kwintet, w którego składzie są muzycy Elektrycznych Gitar, zespołu Urszuli i Zespołu Reprezentacyjnego. Dylan.pl podchodzi do Boba Dylana z szacunkiem, ale nie na kolanach. Oferuje własne aranżacje – w duchu nieco chuligańskim, podwórkowym, z ukłonem w stronę amerykańskiej tradycji muzycznej.

 

Dylan.pl to pionierska propozycja na polskiej scenie. Pierwszy tak kompleksowy portret Boba Dylana po polsku. Piosenki, które budzą emocje i dyskusje. To nowe odczytanie Dylana-poety i nowe spojrzenie na jednego z najważniejszych muzyków współczesności.

Płyta zespołu dylan.pl: Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru, nagrana z udziałem znakomitych gości (m.in. Maria Sadowska, Muniek, Tadeusz Woźniak, Pablopavo, Organek, Martyna Jakubowicz) ukazała się na rynku 17 marca 2017 r.

 

Dylan.pl tworzą:

Filip Łobodziński – vocal, gitary, ukulele (m.in. :Zespół Reprezentacyjny)

Jacek Wąsowski – gitary, banjo (m.in.: Elektryczne Gitary)

Marek Wojtczak – kontrabas, gitara basowa (m.in.: Zespół Reprezentacyjny)

Krzysztof Poliński – perkusja, perkusyjne (m.in.: E. Bartosiewicz, Urszula)

 

Doskonałe tłumaczenia, oryginalne brzmienie, doskonały kontakt z publicznością, zróżnicowane aranżacje, duży wybór utworów powodują, że zespół Dylan.pl świetnie wypada na imprezach otwartych jak i bluesowych, rockowych czy poetyckich.

 

link do wydarzenia ---> Wydarzenie online - Dylan.pl

plakat

Liczba wyświetleń: 938

Powrót
Kalendarz