Aktualności

ODSŁUCHAJ

Zmieniamy się dla was

Opublikowano dn. 14.01.2021
Autor: BIBLIOTEKA OPOCZNO

Zmieniamy się dla Was … Biblioteka staje się piękniejsza i przede wszystkim funkcjonalna.

Zmieniamy się dla Was …
 
Biblioteka staje się piękniejsza i przede wszystkim funkcjonalna. Już po wejściu do biblioteki oko cieszy odświeżony korytarz na parterze z nowym oświetleniem. Dalej odsłania się mozaika na cześć patrona książnicy Stefana Janasa. Niebawem zostanie ukończony remont Cichej Czytelni na pierwszym piętrze, która jest wydzielona z części korytarza szklaną ścianą. Ściana utworzona jest z elementów, na których widnieją zdjęcia książek - to cymelia opoczyńskiej biblioteki. Ten sam motyw jest na oryginalnych szklanych stolikach, które będą idealnie komponować się z Cichą Czytelnią.
Do użytku udostępniono wygodną łazienkę, dostosowaną również dla osób z niepełnosprawnością. Pomyślano też o najmłodszych. W łazience umieszczony jest przewijak dla niemowląt.
Uwaga! Każdy rodzic, który skorzysta z przewijaka będzie mógł bezpłatnie zapisać swoja pociechę do biblioteki.
 
Przypominamy, że Biblioteka Publiczna im. Stefana Janasa w Opocznie uzyskała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016–2020”. Nazwa zadania: „Biblioteka na piątkę z plusem – podniesienie standardów działania zabytkowych obiektów kultury poprzez remont i doposażenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie”.
Liczba wyświetleń: 1597

Powrót
Kalendarz