Aktualności

ODSŁUCHAJ

WYBITNI POLSCY LEKTORZY CZYTAJĄ JANUSZOWI KOZIOŁOWI – NARODOWE CZYTANIE 2019

Opublikowano dn. 09.09.2019
Autor: BIBLIOTEKA OPOCZNO

W sobotę 7 września w ramach Narodowego Czytania mieszkańców Opoczna swoją obecnością zaszczycili wybitni lektorzy – Tomasz Knapik oraz Agnieszka i Piotr Borowiec.

W sobotę 7 września w ramach Narodowego Czytania mieszkańców Opoczna swoją obecnością zaszczycili wybitni lektorzy – Tomasz Knapik oraz Agnieszka i Piotr Borowiec.
Publiczność, która w sobotę przybyła do parku im. Tadeusza Kościuszki usłyszała zarówno piękne głosy lektorów jaki i fragmenty nowel, które czytali dla opoczyńskiej publiczności.
Tomasz Knapik, Agnieszka i Piotr Borowiec zaprezentowali m.in. teksty z noweli „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, a także „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Bruno Schulza.
Bohaterowie sobotniego wydarzenia podzielili się także z publicznością swoimi wspomnieniami o życiu i pracy Janusza Kozioła jak również uchylili rąbka tajemnicy „z za kulis” swojej pracy.
Wspomnienia z życia i dokonań zawodowych tak przecież wybitnej osobowości jaką bez wątpienia był Janusz Kozioł pozwoliły wszystkim zebranym przenieść się choć na chwilę w świat opowieści pisany głosem lektora.
Ten swoisty wieczór wspomnień i zarazem wieczór wspólnego Narodowego Czytania dopełniała podniosła atmosfera refleksji nad uniwersalnością treści jakie niosły wybrane na to spotkanie teksty.
Wspólnym mianownikiem dla tych dwóch części tego bardzo wyjątkowego literackiego wieczoru było wystąpienie zastępcy burmistrza Tomasza Łuczkowskiego, który doceniając talent i kunszt zawodowy naszych gości podziękował za przyjęcie przez nich zaproszenia i wyraził jednocześnie nadzieję, iż nie jest to ostatnie takie spotkanie.
Słowo podziękowania ze strony organizatorów czyli zastępcy burmistrza Tomasza Łuczkowskiego i dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie Jerzego Misiurskiego nie oznaczało jeszcze końca spotkania ze słowem i literaturą. Całości dopełnił koncert pt. „Poczet Poetów Polskich – Muzyczny Teatr Poezji” w wykonaniu Jacka Telusa z zespołem (Władysław Kwaśnicki, Wojciech Jaworski), który zaprosił publiczność w muzyczną podróż po świecie literatury i poezji śpiewanej.
Słowo…literatura…muzyka wraz z wybitnymi gośćmi stworzyli piękny spektakl, który utwierdza w przekonaniu, iż nie będzie to ostatnie takie spotkania.

Fotografie pani Marzanny Mastalerz.

Liczba wyświetleń: 2134

Powrót
Kalendarz