ODSŁUCHAJ

Szachy w bibliotece

Opublikowano dn. 04.03.2024
Autor: Agnieszka Goworek

W sobotę 2 marca 2024 r. w bibliotece odbył się turniej szachowy o Puchar Dyrektora Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie, pod patronatem wiceburmistrza Opoczna Tomasza Łuczkowskiego.

W zawodach wzięło udział 15 osób. Grano systemem szwajcarskim na dystansie pięciu rund z zegarami po 15 minut na partię dla zawodnika.

W kategorii juniorek trzecie miejsce zajęła Laura Kmita, drugie Zofia Miłosz zaś zwyciężyła Kamila Kmita.

W kategorii juniorów trzecie miejsce zajął Adam Stańczyk, drugie Jakub Patyna a zwyciężył Antoni Snokowski.

Wśród seniorów trzecie miejsce zajął Marcin Snokowski, drugie Miłosz Nebelski, zaś zwyciężył Mieczysław Wojciechowski, który był również odpowiedzialny za prowadzenie i organizację merytoryczną zawodów.

Nagrody finalistom wręczyli wiceburmistrz Opoczna Tomasz Łuczkowski oraz dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie - Jerzy Misiurski.

Sponsorem nagród książkowych było Wydawnictwo Marginesy.