Cicha Czytelnia

Opublikowano dn. 01.02.2021
Autor: Beata Róg

Cicha Czytelnia to miejsce, gdzie będzie można w ciszy i spokoju oddać się lekturze. To przestrzeń gdzie tradycja przeplata się z teraźniejszością.

Już widać efekty prac remontowych w Bibliotece Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie. Przypominamy, że Biblioteka uzyskała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016–2020”. Nazwa zadania: „Biblioteka na piątkę z plusem – podniesienie standardów działania zabytkowych obiektów kultury poprzez remont i doposażenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie”.

Ukończono prace w Cichej Czytelni. To miejsce, gdzie będzie można w ciszy i spokoju oddać się lekturze. To przestrzeń gdzie tradycja przeplata się z teraźniejszością. Cicha Czytelnia została wydzielona z korytarza na pierwszym piętrze, oddziela ją ściana złożona z elementów, na których widnieją zdjęcia książek - to cymelia opoczyńskiej biblioteki. Ten sam motyw można podziwiać na stolikach, a wygodne fotele dopełniają wystrój tego miejsca. W pomieszczeniu znalazły się również podświetlane gabloty, a w nich cymelia.

W przestrzeni tej będzie można przysiąść, przeczytać prasę lub książkę.

Liczba wyświetleń: 1900